AVIT - aktuality

10.9.2009
Hlavní kontaktní osobou ohledně prezentační techniky v posluchárnách 133, 334, 366 a 266 je nyní Milan Kocourek, na kterého se v případě problémů můžete obracet (tel. 9989).
7.9.2009
Řídící počítač ve 133 a prezentační počítač v 334 jsou rozbité.
3.5.2008
Řídící počítač v 334 byl opraven.
22.2.2008
Řídící počítač v 334 má poruchu, místo něj je v šuplíku s klávesnicemi umístěn dálkový ovladač k dataprojektoru.
11.1.2008
Protože se počítače ve skříňkách příliš zahřívají - jsou teď kódovací počítače vypnuté, pokud byste potřebovali něco nahrávat, ozvěte se K. Peterovi nebo R. Dubovi.
3.1.2008
Řídící počítač v 366 je nějaký divný, většinou nefunguje, proto byl do šuplíku umístěn dálkový ovladač k dataprojektoru.
29.3.2007
Co se týká USB klíčenek - někdy s nimi jsou problémy (dost záleží na tom, v jakém stavu to zanechal nějaký předchozí vyučující). Vedle toho je však možné zvolit variantu připojení domovských adresářů buď ze serveru FSH nebo ze serveru FSINET prostřednictvím protokolu CIFS (Samba). Lze využít např. tento postup: V menu Start vyberte položku Spustit a zadejte pro server FSH
  \\fsh\UNAME
nebo pro FSINET
  \\fsineta\home\UNAME
kde za UNAME si dosaďte Vaše uživatelské jméno. Pak by Vám mělo naběhnout okénko pro zadání uživatelského jména a hesla. Odkaz pro FSINET začíná skutečně fsineta (je tam navíc písmeno A oproti názvu serveru FSINET). Po skončení přednášky je pak rozumné odhlásit se od prezentačního počítače, aby někdo po Vás neměl přístup k připojenému domovskému adresáři. Odhlášení tomu zamezí.
1.12.2006
Vadný kódovací počítač v 334 byl opraven, tak snad již bude v pořádku a video-záznamy bude možné bezproblémově pořizovat.
21.11.2006
Jeden z kódovacích počítačů v 334 je mimo provoz - na opravě se pracuje.
7.4.2006
Prezentační počítač v 334 a problémy s větrákem u CPU - opraveno.
6.4.2006
Prezentační počítač v 334 má problémy s větrákem u CPU, takže je mimo provoz, pokusím se to co nejdříve vyřešit.
23.2.2006
Na všechny prezentační počítače byl nainstalován Maple (verze 6, což je poslední verze nezávisející na licenčním serveru a síťových licencích). Zároveň bylo opraveno nastavení klientů pro přístup k Citrixu (nefungovalo to v 133 a 366).
23.12.2005
Byl vyměněn větrák u prezentačního počítače v 366, takže by to snad již mělo být v pořádku.
21.12.2005
Tak konečně byly dodány opravené vizualizéry, jsou teď ve všech třech posluchárnách namontovány a funkční.

Vedle toho se objevil problém s prezentačním počítačem v 366, vypadá na to na větrák u procesoru, pokud se to bude opakovat, tak bude následovat reklamace.

Zároveň taky upozorňuji, že již před časem (3 týdny?) byla dodána upravená/opravená verze řídící aplikace, která by snad měla odstraňovat určité problémy, kdy nakonec vyučující zůstal sám jen s modrou obrazovkou. Pokud by někomu znovu řídící aplikace zbuchla s nějakou hláškou, tak mi dejte prosím vědět (a zároveň se pokuste příslušnou chybu zaznamenat s případným postupem, jak jste se k ní dostali).

8.11.2005
V posluchárně 366 asi odešel disk u řídícího počítače, než se to podaří vyřešit tak pro zapnutí dataprojektoru a využití prezentačního počítače použijte dálkový ovladač, který byl umístěn do šuplíku s klávesnicemi. Pozor, dálkový ovladač má po pravé straně vypínač ON/OFF.
2.11.2005
Ve všech posluchárnách byly zaměněny klávesnice řidícího počítače za menší, tím se v šuplíku uvolnilo trochu více místa, které však bylo zaplněno dobíječkou baterií pro bezdrátový mikrofon (na pravé straně). Předpokládáme, že pokud přednášející zjistí, že baterie v mikrofonu mají již malou kapacitu (ukazují třeba již jen jeden dílek), tak je zamění za dvojici baterií umístěnou v nabíječce (kde by měly být neustále dobité baterie). Dvojici baterií je nutné v nabíječce umístit vlevo.
17.10.2005
Na prezentační počítače byly nainstalovány programy pro přístup k "Citrixu".
4.10.2005
Vizualizéry ve všech posluchárnách byly vymontovány a předány do opravy (cca 4 týdny). Momentálně je u mě k zapůjčení jeden náhradní vizualizér.
3.10.2005
Po skončení práce s řídícím počítačem ukončete pouze řídící aplikaci pomocí tlačítka Konec, neodhlašujte se z tohoto počítačem žádným jiným způsobem (např. CTRL-ALT-DEL), protože jinak tím znemožníte použití řídící aplikace tomu, kdo přijde po Vás.
30.9.2005
Nefunguje snímání papírové předlohy u vizualizerů, zatím není zcela jasné, v čem je problém, pokud byste to skutečně potřebavali, tak je k zapůjčení jeden vizualizér u mě, který by šlo připojit přes průchozí VGA port na stávajících, částečně nefunkčních, vizualizérech.
18.7.2005
Do posluchárny 133 byla nainstalována druhá kamera, takže je již možný stejný provoz jako ve 334, tedy záznam celé šířky tabule (s případným přepínáním jedné poloviny na signál z prezentačního počítače nebo vizualizéru).
15.6.2005
Pro přístup z míst mimo doménu ČVUT k záznamům předášek je teď možnost zadat uživatelské jméno a heslo odpovídající Usermapu, pro uživatele z naší fakulty to tedy odpovídá jménu a heslu v DUPSu. Problém ale asi spíše bude s potřebnou přenosovou kapacitou, která je u záznamů se dvěma streamy (záznam tabule + dataprojektor) zhruba 2 x 700 kbps a je tedy dost pravděpodobné, že pro přístup z míst mimo naši doménu to bude příliš.
12.4.2005
Pokud Vám baterie u mikrofonu ukazují již jen jednu čárku nebo je na displeji BAT LOW, tak na sekretariátě CPS jsou k zapůjčení náhradní dobíjecí baterie.
7.4.2005
Při spuštění záznamu se někdy stane, že nefunguje komunikace se serverem Cesnetu, přes který je realizován náhled zaznamenávaného videa. Řídící aplikace pak ohlásí nějakou chybovou hlášku, že se nemůže připojit na stream z např. encoder32, což ale nemá vliv na vlastní záznam. Ten se provede, není jen zobrazován náhled, a po ukončení se nakopíruje na streamovací server a měl by se objevit v seznamu Video záznamů.
7.4.2005
Na prezentačních počítačích lze pro připojení domovského adresáře z Novellovských serverů FSINET a FSICD1 prostřednictvím protokolu CIFS využít např. tento postup: V menu Start vyberte položku Spustit a zadejte
  \\fsineta\home\UNAME
kde za UNAME si dosaďte Vaše uživatelské jméno. Pak by Vám mělo naběhnout okénko pro zadání uživatelského jména a hesla. Odkaz začíná skutečně fsineta (je tam navíc písmeno A oproti názvu serveru FSINET). Pro server FSICD1 použijte fsicd1w. Když použijete jen odkaz \\fsineta, tak si připojíte kořenový adresář příslušného serveru. Tuto cestu můžete zadat i v okně nějaké složky jako třeba Můj počítač, Moje dokumenty, atp.
4.4.2005
Občas se stane, že je řídící počítač v jakémsi těžko definovatelném stavu, např. není vidět řídící aplikace, nebo je vidět přihlašovací okno do systému Windows, protože někdo z předchozích přednášejících neukončil pouze řídící aplikaci ale provedl odhlášení. Nejjednoduší možnost jak se z toho dostat, je provést restart počítače, lze zmáčknout CTRL-ALT-DEL a vybrat položku pro vypnutí - restart počítače. Po restartu by to mělo naběhnout do stavu se spuštěnou řídící aplikací (přihlašovací okénko řídící aplikace).
6.3.2005
Na prezentačních počítačích byla zablokována možnost vypnutí počítače (a tím i restartu), protože nám je neustále nějaký záškodník vypínal.
1.3.2005
Upozornění: v žádném případě nevypínejte počítače, týká se to jak prezentačního tak řídícího počítače. Pokud je vypnete, nebude je další vyučující moci využívat. Na prezentačním počítači se můžete jen odhlásit (z konta Guest nebo jiného, pokud Vám tam bylo vytvořeno), na řídícím počítači pouze ukončete aplikaci pomocí tlačítka Konec, to by mělo skočit zpět na přihlašovací dialog řídící aplikace.
28.2.2005
Byla upravena řídící aplikace - pro spuštění a ukončení záznamu jsou teď dvě oddělená tlačítka (Start, Stop), po spuštění je tlačítko Start zablokováno.
24.2.2005, 14:00
Seznámení s instalovanou technikou proběhne v posluchárně 334, od 14:00.
2006 © Karel Petera